Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
SEO struktura stránky

SEO - Optimalizace pro vyhledávače


verze pro tisk

SEO struktura stránky

SEO struktura stránky je velice důležitým faktorem pro vyhledávače a rozmístění klíčových slov je důležitým činitelem při řazení jednotlivých výsledků hledání ve vyhledávačích. Dalším významným činitelem je odkazování na stránku z jiných (i cizích stránek) právě těmi klíčovými slovy, pro které chceme stránku optimalizovat. A konečně neméně důležitým faktorem je vhodné pojmenování souboru, či přímo domény.

1. Volba vhodného pojmenování souboru

Pro volbu vhodného pojmenování souboru v podstatě platí podobná pravidla jako pro pojmenování domény, to znamená, že vyhledávaže mají rádi, pokud se klíčové slovo objevuje v názvu souboru.

Příklad

Chceme-li tedy například optimalizovat název souboru pro klíčová slova "Struktura stránky" pojmenujeme jej takto:

  • struktura-stranky.html
  • struktura-stranky.php

nikdy však tímto způsobem:

  • struk.html
  • view.php?id=123

2. Odkazování na stránku klíčovými slovy

Druhým velice důležitým faktorem je odkazování na konkrétní stránku z ostaních stránek webu, či z jiných webů, klíčovými slovy. tedy například na tuto stránku odkazovat jako SEO struktura stránky.

Příklad

Důležité je také správného užití atributu title:

<a href="/webove-aplikace/10-seo-struktura-stranky.html" title="SEO struktura stránky (TvorbaSEOwebu.cz)">SEO struktura stránky</a>.

Zpětné odkazování na stránku či doménu (tzv. linkbuilding ) nám přináší tzv. PageRank, tedy relevanci stránek pro vyhledávače Google, Seznam, aj.

3. Rozmístění klíčových slov na samotné stránce

A konečně významným činitelem je umístění klíčovýho slova v těch částech stránky, kterým vyhledávače přisuzují velký význam. I když většina vyhledávačů dne již umí hledaná slova skloňovat, je lépe na těchto pozicích používat klíčová slova v prvním pádě. Těmito významnými pozicemi jsou:

V tagu <H1> by se však na stránce měl vyskytovat nejvýše jednou a to by se mělo dodržovat, aby to relevanci naopak nesráželo. Dále je vhodné klíčová slova sémanticky po stránce rozvrhnout tak, aby se neopakovala příliš často (pro vyhledávače je důležitý procentuální podíl k ostatnímu textu).

V neposlední řadě je nutné dbát toho, že stránka je vytvářena především pro návštěvníka a proto by měla být relevantním zdrojem informací. Stránce, která se sice zobrazuje na prvních místech výsledků hledání, ale nikdo na ni nekliká, to také ubírá na relevanci pro vyhledávače.Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: