Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
Co je to PageRank?

SEO - Optimalizace pro vyhledávače


verze pro tisk

Co je to PageRank?

PageRank (měřen v rozmení 0-10) je veličina vyhledávač Google, která byla původně vymyšlena na základě myšlenky citací - tedy čím více jiných stránek na daný web/stránku odkazuje, tím hodnotnější obsah web skýtá.

PageRank

Během užívání PageRanku se nicméně ukázalo, že webmasteři často rádi odkazují na stránky naprosto nesouvisející i na stránky s obsahem naprosto nehodnotným. PageRank však zůstal zachován jako relevantní měřítko hodnoty webů a stránek.

Na podobném principu je zakotven český S-rank vyhledávače Seznam.cz (měřeno od 0-100) a JyxoRank vyhledávače Jyxo (měřeno na škále 0-255).

Filisofie této metodiky je tedy taková, že čím více jiných webů odkazuje na náš web, tím větší je PageRank takového webu/stránky a tím lépe (rozuměj na přednějších pozicích) se na dotaz na určité klíčové slovo zobrazuje ve výsledcích vyhledávání.

Jak zjistit rank mého Webu?

Existuje celá řada nástrojů pro zjištění PageRank, S-Ranku, či JyxoRanku, ať jsou to speciální lišty pro Internet Explorer, které nabízejí vyhledávače na svých stránkách, nebo bannery, které lze vygenerovat a umístit přímo na web tak, že návštěvníci přímo vidí Váš PageRank, až po různé nástroje:

Jak zvýšit PageRank/S-Rank?

PageRank se vypočítává ze zpětných odkazů, proto jednoduchým receptem je, čím více zpětných odkazů z vysoce hodnocených webů vede na Váš, tím vyšší PageRank. Zvýšení PageRanku lze tedy zajistit výměnou odkazů s weby s vysokým rankem, registrací do katalogů, příspěvky v diskusích atd.Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: