Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
Přídavné moduly

Redakční systém (CMS) pro snadnou správu webového obsahu


verze pro tisk

Přídavné moduly

Přídavné moduly jsou základní rozšíření redakčního systému ABS CMS, která umožňují skrze amdinistrační nebo uživatelské rozhraní správu fotogalerií, uživatelských bloů, eshopu, kalendáře pro přehled akcí a dalších rozšíření. Redakční systém tak může být uspůsoben přesně dle požadavků klienta.

Základní rozšiřující moduly redakčního systému ABS CMS jsou:


Modul články

Modul články je základním vybavením RS a slouží k publikaci článků s možností vytváření různých rubrik či kategorií. Modul může být využit na několika různých místechwww prezentace. Článkům lze kromě běžných textových parametrů nastavit taktéž datum publikace, možnost hodnocení, zobrazení záhlaví a další parametry jako výpis ostatních článků autora, veřejný přístup. Modul zahrnuje možnost k článku připojit komentář (pro feedback od uživatelůwww stránek). Z modulu Články je k dispozici pravidělně aktualizovaný export do formátu RSS.

Modul Blogy

Je určen jednak o vedení novinek Vašeho webu, jednak jej lze použít jako klasický blogovací systém. Přípěvky lze dělit do neomezeného počtu kategorií, rovněž dle nastavení mohou uživatelské blogy zakládat uživatelé Vašeho webu. Modul zahrnuje možnost připojit komentář návštěvníků webu. Z modulu blog je k dispozici pravidělně aktualizovaný export do formátu RSS.

Modul fotogalerie

Tento modul umožňuje zakládat na Vašem webu neomezený počet fotogalerií, které lze snadno a rychle upravovat. Fotogalerie mohou být dále rozděleny do neomezeného počtu kategorií, lze také zřizovat fotogalerie přístupné pouze pro registrované uživatele, nebo lze povolit uživatelům, aby si zřizovali vlastní fotogalerie. Z modulu fotogalerie je k dispozici pravidělně aktualizovaný export do formátu RSS.

Návštěvní kniha

Umožňuje vkládat návštěvníkům Vašeho webu příspěvky do návštěvní knihy a následnou administraci těchto příspěvků.

Modul Kalendář akcí

Umožňuje vkládat a spravovat přehledný kalendář akcí, program klubu či jiné položky podobného zaměření.

Modul Download Manager

Zajišťuje správu souborů a možnost stahování souborů návštěvníky webu. Soubory lze vkládat jak veřejně přístupné, tak přístupné pouze pro registrované uživatele. Soubory lze dělit do neomezeného počtu možných kategorií.

Modul Ankety

Modul ankety umožňuje vkládání a správu anket nawww stránkách.

Modul Odkazy

Modul odkazy umožňuje správu a vedení databáze odkazů s počítadlem kliknutí na ten který odkaz, či s možností jejich výpisu na livobovlném místě webu.

Modul FAQ

Modul slouží pro editaci FAQ stránky - podpory formou otázek a odpovědí, anebo může být využíván jako databáze přísloví, citátů apod. zobrazovaných náhodně na libovolné lokaci webu.

Pokračovat můžete na stránku WYSIWYG Editor.