Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
WYSIWYG editor

Redakční systém (CMS) pro snadnou správu webového obsahu


verze pro tisk

WYSIWYG editor

WYSIWYG editor je systém, který umožňuje editaci ww stránek bez nutné znalosti HTML či CSS. Uživatel tak upravuje stránku podobně jako ve Microsoft Wordu - tedy výsledný výstup je již takový, jaký jej v editačním formuláři vidíte.

Pro editaciwww stránek lze použít dvě metody editace:

Syntaxová úprava textu

Ve zjednodušené verzi RS jsou používána Javascriptová tlačítka, která za uživatele doplňuje potřebné HTML tagy. Není to tedy klasický WYSIWYG editor, ale umožňuje uživateli intuitivně upravovat vzhled textu pomocí javascriptových tlačítek. v Editačním formuláři jsou tak vidět HTML tagy, před uložením lze zobrazit náhled stránky.

Syntaxe a tagy přidáváné pomocí javascriptových tlačítek umožní základní úpravu textu, vkládání obrázků, odkazů atd. Díky viditelnosti HTML tagů je vhodná jak pro webové profesionály tak pro naprosté laiky, a to především díky své jednoduchosti funkcí a intuitivnímu ovládání.

Javascriptová tlačítka
Javascriptová tlačítka

WYSIWYG editor

Při implementaci WYSIWYG editoru je používán textový editor TinyMCE, který je jeden z nejlepších editorů pro správu webu. WYSIWYG editory webových stránek umožňují jejich rychlejší tvorbu, aniž by vyžadovaly hlubší znalost jazyka HTML. Takový editor zahrnuje možnost kopírování z wordu, nahrávání obrázků na server, vešekeré myslitelné formátování textu.

Nevýhodou takové editoru je ovšem fakt, že takovéto editory generují velice objemný a nepřehledný HTML kod, proto je lépe vždy používat pouze základní javascriptovou syntaxi po krátkém zaškolení do používání redakčního systému. WYSIWYG editor také nefunguje v prohlížečích Opera.

WYSIWYG
WYSIWYG
Dále můžete pokračovat na stránku technické požadavky redakčního systému.


Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: