Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
Administrační rozhraní

Redakční systém (CMS) pro snadnou správu webového obsahu


verze pro tisk

Administrační rozhraní

Administrace Snadná, jednoduchá a intuitivní administrace je základem každého úspěšného redakčního systému. Redakční systém CMS ABS je navržen tak, aby adminitrace stránek a produktů byla stejně tak jednoduchá, jako například ovládání wordu, takže správu stránek po technické stránce zvládne prakticky kdokoli.

Při vývoji redakčního systému je navíc kladen důraz na zabezpečení systému tak, aby se nemohlo stát, že administrator, uživatel či potenciální úročník z venčí nějakým necitelným zásahem takzvaně shodí web nebo rozruší celkový layout vzhledu.

Adminitrace RS

Spravovat obsah webu může administrátor po přihlášení do administračního rozhraní kdekoli a kdykoli. Na určeném místě se zobrazí dialog s odkazy na úpravu jedno- tlivých čístí webu, dle přidaných modulů. Do editace lze přistupovat i přímo z jednotlivých stránek článků, novinek či produktů.

Administrační rozhraní

Umožňuje snadno a lehce upravovat obsah webu, registraovaným uživatelům lze udělovat různá práva v ránci webu, od administračních práv, přes možnost vkládání vlastních blogů a článků, až po běžné uživatele.

Přehledné zobrazení seznamu položek

Po kliknutí na vybraný přídavný modul k editaci se zobrazí přehledný seznam vložených článků (stránek), novinek, akcí, odkazů, produktů. Tento seznam lze řadit podle vybraných atributů, tedy zejména podle názvu, data vložení, kategorie, autora a dalších. Vybrané položky lze mazat, obnovovat, skrývat neregistrovaným uživatelům atd.

Přehledný seznam článků
Přehledný seznam článků

Srozumtelný a intuitivní dialog pro vkládání/úpravu položek

Po výběru konkrétní položky se zobrazí srozumitelný dialog, který umožňuje úpravu obsahu bez nutné znalosti pojmů jako je HTML, CSS či zdrojový kód.

Volitelné jsou dva způsoby úpravy, jednak to je WYSIWYG editor , který umožňuje snadnou správu obsahu stejně jako v Microsoftu Wordu, kopírování z Wordu atd.

Druhou možností, pro pokročilejší uživatele, je syntaxová úprava textu pomocí JavaScriptových tlačítek. I tento způsob úpravy textu je velice jednoduchý a není zapotřebí znalost HTML, systém vše udělá za Vás.

Úprava textu pomocí JavaScriptu
Úprava textu pomocí JavaScriptu

Administrace uživatelů

Dále lze snadno upravovat registrované uživatele, přidělovat jim různá práva v rámci serveru (Status admin, editor, autor, běžný uživatel), zakazovat a povolovat uživatelské účty, mazat uživatelské komentáře a měnit registrované informace.

Editace uživatelů
Editace uživatelů

Pokračujte na informace o uživatelském rozhraní.


Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: