Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
Způsob provedení webu

Tvorba SEO webů, internetových stránek a redakčních systémů


verze pro tisk

Způsob provedení webu

Před samotnou realizací webových stránek je dobré se nejprve zamyslet, k jakému účelu vlastně stránky budou sloužit. Pokud potřebujete vytvořit pouze jednoduchou prezentaci o několika stránkách s pár fotografiemi, základními informacemi o podniku a kontaktem bez potřeby komentářů, eshopu či registrace uživatelů, budou Vám stačit pouze statické stránky.

A naopak pokud potřebujete rozsáhlý internetový portál, s možností registrace uživatelů, uživatelským rozhraním s možností přidávání fotografií, blogů, hodnocení článků a komentářů, nebo rozsáhlý webový portál s eshopem za účelem prodeje produktů bude pro Vás zapořebí redakční systém .

Každý tento způsob má své výhody i nevýhody, které jsou popsány níže.

Statické stránky

Výhodou statických stránek je bezesporu výrazně levnější cena. Pro statické není zapotřebí na serveru podpora skriptovacího jazyka PHP ani databázových systémů, takže mohou běžet i na nějakém levném či free hostingu. Dále ušetříte na redakčním systému , který není pro tento typ prezentace zapotřebí.

Nevýhodou naopak je to, že takové stránky si nemůžete spravovat sami, ale ke každé změně ja zapotřebí přibrat někoho se znalostí HTML.

Ne u všech prezentací je vhodné nasadit redakční systém, proto Vám také můžu pomoci aktualizovat a spravovat všechny části takové prezentace.

Redakční systém

Výhodou dynamických stránek založených na redakčním systému je především snadná správa obsahu bez nutné znalosti skriptovacích jazyků (CSS ,HTML), možnost vytváření rozsáhlých webových portálů a jejich snadná správa. Další výhodou je neomezený počet stránek a kategorií, které si klient zvládne sám vytvořit.

Další výhodou je plně dynamický web, který lze snadno měnit, upravovat a různě přizpůsobovat, přidávat další webové aplikace (mailinglist, skladový systém, hodnocení fotografií) a celý systém snadno vylepšovat dle Vašich požadavků.

Pro redakční systém je na hostingovém serveru zapotřebí podpora skriptovacího jazyka PHP, databáze MySQL a cena webu se prodraží o redakční systém. Nutno však dodat, že tato investice je do budoucna výhodným artiklem.

Pokračujte dále na informace o přístupném webu.


Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: