Jan Potůček Webdesign?Tvorba www stránek


Kontakt na tvůrce tohoto webu Nastavit jako domovskou stránku

Webdesign a tvorba www stránek
Přístupný web

Tvorba SEO webů, internetových stránek a redakčních systémů


verze pro tisk

Přístupný web

Přístupný nebo také bezbariérový web je v současnosti vnímán jako standard veřejné správy i významných komerčních institucí ve všech vyspělých zemích Evropy. I Česká republika se díky novele zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech státní správy a samosprávy těmto standardům přiblížila.

Při vytváření webové prezentace kladu důraz zejména na to, aby se návštěvníci na webu pohybovali bez jakýchkoli problémů, snadno procházeli obsah a nakupovali Vaše produkty.

Bezbariérový přístup

WCAG

Všechny weby jsou pro dosažení maximální přístupnosti svého obsahu i funkčnosti navrhovány podle všeobecné metodiky přístupného webu. Splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web i WCAG 1.0.

Web lze procházet i v textové podobě bez zapnutých grafických prvků a layoutu.

Validní kód

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML 4.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS). Použití kaskádových stylů nemá vliv na funkčkost stránky a na stránkách se lze orientovat i po jejich vypnutí.

Zobrazitelnost ve všech prohlížečích

Velikost písma, nadpisů i menu je definována v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem v Internet Exploreru).

Při tvorbě webu je kladen důraz na validitu kódu tak, aby se stránky zobrazovaly stejně dobře ve všech běžně používaných prohlížečích (Opera, Mozilla, Internet Explorer).

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky na webu jsou použity klávesové zkratky (tzv. accesskeys) pomocí nichž se lze snadno pohybovat po důležitých stránkách prezentace.

Pro lepší orientaci na stránkách slouží navigační lišta, která návštěvníkům říká, na jakém místě ve struktuře webu se právě nacházejí.Rychlý kontakt

Vyplňte jednoduchý formulář a vyžádejte si konkrétní nabídku. Popište stručně svůj záměr, představu a předpokládaný rozsah webu a my se Vám ozveme s návrhem efektivního řešení a předběžnou kalkulací ceny.

Poslat dotaz
Jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Předmět dotazu:
Dotaz: